Главная | Регистрация | Вход
Неділя, 26.09.2021, 00:34
Приветствую Вас Гість | RSS
Меню сайта
Яндекс.Метрика
Наш опрос
Хто фінансує Ваш відпочинок
Всього відповідей: 99


Оздоровчий комплекc "Трембіта" с. Велятино

Термальні води Закарпаття

Термальні води (від грецького Thérme -  жар,тепло, ), підземні води, що мають температуру  20 ° С і вище.  Лікувальні властивості термальних вод застосовують ще з часів Римської імперії, адже велика кількість громадських купалень розміщувалася саме на таких джерелах.  І набагато раніше перед тим, як вчені почали вивчати склад термальних вод,  було помічено, що вода конкретного  джерела допомагає в лікуванні певних  хвороб. Термальні мінеральні джерела умовно підрозділяються на теплі (20-37 ° C), або гарячі (37-50 ° C) і дуже гарячі (50-100 ° C). Термальні води закарпаття за температурою коливаються від 30 ° С до 80 ° С

Будь-який вид термальних вод має поизитивний вплив на самопочуття людини, але ефект сильніше, якщо джерело містить натрій, бром, йод,  криптон, кальцій, магній, хлор,  вольфрам та інші мінеральні та біологічно активні речовини.

На даний момент на території Закарпаття можна виділити три осередки, де можна пройти курс лікування термальними водами-це:

1.Хустський район, село Велятино Санаторій-профілакторій “Теплі води”

2. Термальні води с. Берегово, та

3. Термальні води с. Косино

Кожне з даних джерел має свій хімічний склад та відповідно застосовується для лікування  окремих захворювань.

Санаторій профілакторій “Теплі води” село Велятино

 

Історія “Теплих вод” налічує уже понад 2 десятиліття, ще в 1990 році коштами колгоспу, на базі термального джерела під горою Олексинець,  збудовано профілакторій “Теплі води”.  Який відразу почав користуватися неабиякою популярністю серед місцевого населення. Лікувальні властивості джерела були настільки вражаючими, що сюди починають з'їжджатися люди не тільки з району та області а й з усієї України та навіть із закордону.

   Найперше, чим термальні води Велятина ,  привертають увагу - це  підвищеним вмістом брому та йоду   (бром  має сильно заспокійливі властивості на людське тіло). Воду отримують зі свердловини, глибиною близько  кілометра, при температурі  від +40 до +60 градусів за Цельсієм. Перед безпосереднім використанням у процедурах її охолоджують до прийнятної, для людського тіла, температури (30-38 градусів цельсія).

Мінералізація Велятинської «води» складає близько 100 грам на літр, якщо наприклад морська вода має всього три грами  на літр води.

На сьогодні Санаторій профілакторій  "Теплі Води" пропонує лікувальні ванни з термальної, борної, бромно-хлоридно-натрієвої води з підвищеним вмістом йоду з Велятинського джерела, а також в останні роки побудовані три басейни з термальною водою, які користуються неабиякою популярністю. Вхід на територію платний та складає 40 грн. на особу

Адреса: cанаторію профілакторію "Теплі води"
Закарпатська обл., Хустський р-н, с.Велятино, вул.Санаторна 2,
Графік роботи:
з 9.00 до 19.00 за київським часом

Без вихідних
 

Курс Лікування складає 10-15 процедур при температурі плюс 30-38 градусів по Цельсію, тривалістю від 15 до 25 хвилин.

Відвідувачі, що приїжжають на лікування в санаторій профілакторій "Теплі води", як правило проживають, в приватному секторі, або ж в Оздоровчому комплексі ТРЕМБІТА.
Актуальні ціни за проживання, у нас можна переглянути, тут. В приватному секторі ціни коливаються від 80 грн. за особу до 120.

Між ОК "Трембіта" та профілакторієм "Теплі води" курсує маршрутка (відстань 3км).

 

Про якість  термальних вод в селі  Велятино можна судити з висновку Одеського  науково-дослідницького інституту курортології.

Попередній бальнеологічний висновок на вуглекислу термальну мінеральну воду, розкриту свердловиною 14-т на території с. Велятино Хустського району Закарпатської області


Свердловиною 14-т, пробуреної до глибини 1002 м. в неогенових відкладеннях Закарпатського прогину розкриті термальні вуглекислі розсоли. Дебит свердловини близько 100 м3 на добу на само виливі (термогазиліфт).
Хімічний склад води хлоридно натрієвий. Мінералізація 84-110 г / л, рН 6,65, температура 60 градусів Цельсія.
Медичними показаннями для лікування мінеральною водою свердловини 14-Т при зовнішньому застосуванні у вигляді ванн є:

 


1. Хвороби органів руху і опори: артрити і поліартрити (ревматоїдний, ревматичний, бруцелезний, гонорейний та ін) запальні захворювання хребта (анкілозуючий спондилоартрит, спондиліти та ін) дегенеративно-дистрофічні захворювання суглобів і хребта (деформуючі остеоартрози, спондильоз спондилоартрози, остеохондрози і ін .) захворювання періартікулярних тканин (періостіти, тендовагініти, бурсити ..) захворювання м'язів (міалгії, міозити ..), стан після травми і пошкоджень суглобово-м'язового апарату.


2. Хвороби нервової системи:
а) хвороби і наслідки травм периферичної нервової системи (, радикулоневрити, плексити, радикуліти,  поліневрити, солярита, гліоніти та ін)
б) хвороби і наслідки травм центральної нервової системи (залишкові явища менінгіту, травм спинного та головного мозку,  арахноідітів  та ін.)


3. Хвороби порушення обміну речовин і ендоікрінной системи: ожиріння, подагра, цукровий діабет, сечокислий діатез, гіпотеріоз і ін)


4. Хвороби серцево-судинної системи: міокардичний кардіосклероз, недостатність мітрального клапана, початкові появи гіпертонічної хвороби серцево-судинної системи: міокардіческій кардіосклероз, недостатність мітрального клапана, початкові прояви гіпертонічної хвороби, гіпотонічна хвороба, облітеруючі захворювання периферичних судин, пост тромбофлебітичний синдром,

варикозне розширення вен та ін .

 


5. Хвороби гінекологічні: хронічні сальпінгіти та еофаріти, параметрити і пепемітрити, безпліддя.


6. Хвороби пов’язані з захворюваннями органів  дихання не туберкульозного характеру, бронхіальна астма без періодичних  важких нападів, емфізема легенів без вираженого кардіопульмонального синдрому.


Дебит свердловини дозволяє повністю забезпечити добову потребу водолікарні.

Директор інституту, професор Г.А. Горчакова
Керівник відділу вивчення мінеральних вод і лікувальних грязей, старший науковий співробітник А.А. Колесникова
Старший науковий співробітник, кандидат медичних наук Г.С. Попик

Термальні води в місті Берегово

 

Басейн з термальною мінеральною водою функціонує на території  учбово-спортивної бази «Закарпаття»,   відкритої ще в далекому 1967 р. Розташована база на   перехресті вулиць Корятовича та  Мукачівської .

Заповнюється басейн з гейзера глибиною 1080 м, кремнієво-азото-вуглекисло-хлоридно-натрієвими водами високої мінералізації, що сприяє знищенню більшості хвороботворних мікробів. Вода не фільтрується, і тому є каламутна, (брудно-коричневого кольору), в будь-який час року температура води складає близько + 50 ° С, але в басейні охолоджується до +33 ° С. Лікарі не рекомендують перебувати у воді більше 2-х годин на добу – це може призвести до втрати свідомості. Але короткострокове перебування у воді термального джерела, призводить до позитивних наслідків.  

Медичними показаннями для лікування мінеральною водою, з термального джерела в місті Берегово, при зовнішньому застосуванні у вигляді ванн є:

1. захворювання опорно-рухового апарату

2. серцево-судинні захворювання

3. урологічні

4 гіпертонія

5. захворювання нервової системи 

Цьго року (2012р.)Вхід в басейн коштував 30 гривень.

Дані термальні води вважаються дуже корисними для покращення загального самопочуття людини,  подібні, за хімічним  складом, водні  джерела, знаходяться в  Ісландії та Сахаліні.

Берегівський термальний басейн відкритий, купатися в ньому можна круглий рік.  Поряд з основним басейном є невеликий басейн для дітей. Температура води цілий рік  тримається десь на рівні +36 ° С. 

Вода в басейні високої мінералізації, за хімічним складом,  кремениста термальна хлоридно-натрієва азотно-вуглекисла.

Термальні води в селі Косино

 

Термальні води в селі Косино, за складом, є унікальними не тільки в Україні, але й у всій Європі за виключенням води, якою лікуються у  всесвітньо відомому санаторію «Гайдусобосло»  (Угорщина).

За хімічним складом, термальні води в селі Косино відноситься  до високо термальних хлоридно-натрієвих вод, середньої мінералізації. Термальна вода у басейнах Косино має жовто-коричневий колір. На виході із свердловини температура води складає 38—40, але це уже результат охолодження, хоча фактична її температура 60—80 градусів цельсія.

Медичними показаннями для лікування мінеральною водою, з термального джерела в селі Косино, при зовнішньому застосуванні у вигляді ванн є:

1. захворювання опорно-рухового апарату, наслідки травм кісток та м’язів,

2. серцево-судинні захворювання 

3. Захворювання нервової  системи,

4. шкірні захворювання;

За допомогою своїх унікальних властивостей вода також допомагає виводити солі з  нирок. Температура води в термальних басейнах коливається від 35 до 41 градусів цельсія.

На території діють чотири басейни, 2 з прісною водою, 2 з термальною

Косино - ціни (термальні басейни)

Тривалість Дорослі Діти (зростом до 120 см.) Діти зростом до 90 см.
2 год. 50 грн. 25 грн. безкоштовно
кожні додатк. 30 хв. 5 грн. 2,5 грн. безкоштовно
6 год. 90 грн. 45 грн. безкоштовно
 

Працює комплекс з 9:00 до 20:00 (без вихідних)

Форма входа
Календар подій новостей
«  Вересень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Пошук на сайті
Інші сайти системи ДКЗ

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright DKZ.INFO © 2021 | Безкоштовний хостинг uCoz